Доступна Європа

 
 
 
 
 Краще гір, можуть бути лише гори, яких ми не бачили і на яких ще не були. Я дуже люблю наші українські Карпати, і радий з того, що вони так близько.
 Гори мене змінили, зробили кращим (я так думаю), допомогли знайти улюблене заняття, навчили дивитись на світ під іншим кутом, відкрили двері саморозвитку і вдосконаленню, пізнанню себе. Також, вони відкрили для мене кордони інших країн, в яких також є гори…
 Як зараз пам’ятаю, в вересні 2016, на горі Великий Верх, що на Боржаві, мав розмову з одним туристом з Києва (він тоді, як і я, стояв з наметом на самій вершині) Він тоді розповідав, в яких країнах був, і де подорожував. На моє “це, типу, дорого”- він відреагував посмішкою, і словами “зовсім недорого, попроси Всесвіт, і він виконає всі твої бажання”))) Як не дивно це тоді для мене звучало, але це так і є, це зовсім недорого і навіть дуже доступно.
 Вперше, я потрапив в зовсім інший світ, відмінний від наших Карпат, відносно недавно, в 2017 році. То були Таври (Taurus mountains), що в Туреччині. Тоді ми з друзями, пройшли частину “Лікійської стежки”. Враження були неймовірні!!! Пахучі ліси, скелясті схили, кактуси, гранати і апельсини, запах моря і величні Таври! Бюджет, разом з перельотами зі Львова- 200$. І це на десять днів. Ну так, жили ми в наметах ( ми ж туристи ), їжу мали свою, та й витрачати в горах, немає й дуже де)))

Потім була Румунія і хребет Родна (Роднянські Альпи). Це Карпати, і вони досить подібні на наші. Та й українських туристів там було достатньо ( припало на наше державне свято, день конституції ) Туди їхати, по грошах, те саме, що і в нас))) Головне добратись до Солотвино.. Далі пішохідний перехід ( дуже толерантне відношення до туристів, румунських погранців) Дорога до Борші, туди і назад, вийшла близько 200 гривень ( це
на 2018 р. )

 У вересні 2018 року, була, поки найкрутіша для мене подорож! Це був TMB ( Tour du Mout Blanc ). Дев’ять фантастичних днів з божевільними пейзажами Італійських, Швейцарських і Французьких Альп.. Це був переворот в свідомості, я закохався в ці краєвиди і в цих людей. Після приїзду додому, я два тижні не виходив з дому (не хотів бачити те, що в нас) Різниця в культурності людей, просто космічна… чому ми такі((( Ну не будем про сумне, бюджет поїздки на дев’ять днів- 220 євро. Це з дорогою, кемпінгами і харчуванням.

 Ці всі подорожі, були добре сплановані до дрібниць, завдяки моєму другові, Віталіку, з яким ми останніми роками, зустрічаєм Нові роки у горах. Любить він цю справу (непевно), все планувати і розраховувати (Нові роки в горах, теж)) За те йому, велика подяка)) Ну і велика подяка Всесвіту, що він звів мене з тими людьми, з якими постійно подорожую ( Руся, ALOHA)) Все таки не для мене, ходити у гори з мало знайомими і не перевіреними.. Я ходжу переважно або один, або з найкращими друзями)) Хоча й бувають вийнятки…

 Влітку, сталась спонтанна поїздка у Словацькі Татри. Туди я їхав один, без планів, маршрутів.. їхав в гори, та й все. Правда не зовсім один, їхав цілий автобус незнайомих мені людей, десь чоловік під 60.. Це був Gorgany bus, який практикує такі поїздки, возить туристів в Українські Карпати, також в Словакію і Румунію. Декого я знав заочно, по ФБ. Зокрема Юру, головного редактора Gorgany Pro, з ним і домовились йти разом. А загалом, наша компанія збільшилась вдвічі)) Про це напишу ще окрему статтю. Це той випадок, коли збираються чотири незнайомі людини, і почувають себе настільки комфортно і нивимушено… Принаймні я мав такі відчуття, і мені здалось, що таке було у всіх)) Що до природного парку “Високі Татри”, ставити намети там заборонено, можна ночувати тільки в притулках. Середня ціна 20 євро з людини за ніч. Добирання до Словакії, зокрема Gorgany бусом коштувало 1500 гривень в обидві сторони, це зі Львова.

 Що до наших Карпат, оскільки я живу біля них близенько, мені дешевше на вихідні поїхати у гори, ніж залишатись вдома)) Ну це і жарт, і не жарт)))

 Тож любіть природу, подорожуйте і будьте чемними!!! 
 
 
Дякую за увагу, з повагою Михайло Ременюк.
0 0 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі