ПІДСУМКИ РОКУ НА ПОВНОМУ КАДРІ

Вже минув майже рік, а точніше одинадцять місяців, з того часу, як я почав фотографувати на повнокадрову камеру.. До цього часу, улюбленим інструментом для подорожей, мені вірою і правдою три роки, допомагав закарбувати у цифрову пам’ять, найкрасивіші і найщасливіші момени мого життя, просто чудовий фотоапарат Nikon D 7100


Людський мозок (зокрема мій), має властивість малювати і придумувати в своїй уяві будь що завгодно, в нього кордонів немає.. Так от і мені, рік тому, прийшла нав’язлива думка, що потрібно рухатись вперед у своєму захопленні. Як ви напевно знаєте, гірські подорожі і пейзажне фото, для мене найкращий відпочинок і улюблене заняття, і це не є моя робота чи заробіток, це суто хобі.. Цій думці, ще й напевно посприяло те, що на цей час, мої фото вже два роки поспіль потрапляли в топ 10 конкурсу від Вікіпедії, а саме Української частини ” Вікі любить Землю “2017-2018рр. .. Цей факт дуже сильно стимулюв, надавав натхнення ще більше старатись зробити якнайкращих світлин, побачити нові місця і показати їх по новому.. Короче було велике бажання рухатись далі, розвиватись, вдосконалюватись, чомусь вчитись новому ( якщо що, воно ще не зникло ).. От саме в цей час, як грім серед ясного неба, до мене “зійшла” нав’язлива ідея, перейти з кропу на повний кадр.. І не на будь-який, а на топовий, професійний і дуже крутий Nikon D810. Хоч вже повиходила на фото ринок, велика купа нових камер, даний фотоапарат їм нічим не поступається, і на мою думку, на даний момент є найкращим варіантом ціна-якість серед топового професійного сегменту!!!
Чому саме 810-ий, а не, наприклад Nikon D610, який в два рази дешевший? Nikon D7100, яким я користувався на даний момент, мав такий же корпус і вигляд як D610, а на папері по функціоналу  610, ще й йому поступався, в плюсі лиш повнокадрова матриця. Та й, якщо чесно, мені дуже імпонував вигляд 800-ї серії. Та й сенсу переходити з 7100 на 610, я не бачив..
А от чим мене не влаштовував D7100? Він мене влаштовував всім, крім цифрових шумів. Фотографую я переважно завжди одним кадром, тобто не використовую технік брекетинга і тому подібних, світофільтрами майже теж не користуюсь ( просто хороших ще не маю ). І при фотографуванні світанків, чи будь-яких ситуацій з великою різницею в освітленні (коли є дуже темні, і дуже світлі елементи в кадрі), D7100 досить сильно видавав шуми ( навіть з низькими ISO, ну і звичайно з штатива).. Багато світлин, які в мене є, і могли б бути досить крутими, все таки не відповідають технічній якості..
Чому не користуюсь брекитингом? Найкращі природні моменти у горах, чи будь де на природі, в місті чи навіть у квартирі (при гарному підсвічуванні з вікна), тривають зазвичай лічені секунди. І в фотографії головне вловити цей момент. Багато пейзажних фотографів люблять сидіти на одному місці днями і тижнями, вичікуючи цей єдиний момент. Це все таки, не для мене.. Я люблю постійно подорожувати, бачити нові гарні краєвиди і на одному місці всидіти не можу.. То ж, коли б “пацькався” з різними настройками, то й багатьох світлин, які є “вдалими” в моїй колекції, просто не було б.. Це є суто моє бачення і вподобання в фотографуванні пейзажів, нікого ні до чого не схиляю, робіть як вам подобається)))
Так от, 810-ий, повністю виправдав мої сподівання. В нього просто “космічний” динамічний діапазон. В цифровий шум при низьких ISO, його загнати не можливо!!! Це дійсно професійна, дуже крута камера, яка виконає напевно всі задумки, які ви бажаєте. Це камера, до якої ще потрібно дорости, щоб витягти з неї весь потенціал!!! Принаймні в пейзажному фото, в інших сферах фотографування, я не дуже компетентний)

Приклад динамічного діапазону в RAW камери Nikon d810


Ще до слова.. Перехід на інший формат, тягне також за собою і зміну об’єктивів, які і важчі, і дорожчі від кропнутих. До прикладу: Tokina 11-20 2.8 для кропу, важить близько 600 гр., а от Tokina 16-28 2.8 , для фул фрейму, майже кілограм, та ще й більший майже вдвічі!!!

Якщо ви професійний фотограф, і фотографування- це ваш хліб, фул фрейм камера- це необхідність. Багато замовників цікавляться, на що ви знімаєте, і здебільшого віддають перевагу тим хорошим фотографам, в кого повнокадрова камера, про середній формат вже мовчу))) (фіговому фотографу, не допоможе ніяка камера)
А от чи потрібен любителю, такому, наприклад, як я, такий професійний інструмент? Після майже року користування, можу з повною відповідальністю сказати, що можна обійтись і простішою камерою))) В фотографії ж головне не камера і її професійність, в фотографії головне- ці лічені секунди того магічного моменту, який вам вдалося закарбувати і передати глядачеві…
Отож, коли ви не професійний фотограф, керуєтесь розумом і здоровим глуздом, така камера не для вас.. А от коли ви шалений мрійник, і керуєтесь своїм серцем, то безперечно, вам це потрібно!!!

Приклади фото з різних камер:

Дякую всім за увагу!

Михайло Ременюк

 

 

 

0 0 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі