БЛОГ

Навкруги Монблану,або голова кругом..

TMB-або  Tour du Mont Blanc-це подорож, яка відбулася спонтанно, стала для мене вибухом свідомості.. Я вже давно зрозумів, що українці, як і всі народності, бідних і недалеких країн, є некультурними, хамовитими  невігласами, які самі цього не усвідомлюють..
Тур де Монблан, або трек навкруги Монблану по нашому-це мальовничий туристичний маршрут, який входить в десятку найкращих і найгарніших в світі,  проходить через фантастичні за красою гірські схили, перевали і містечка Італії, Франції і Швейцарії. Це і альпіністська мекка Шамоні, звідкіля найбільше сходжень на гору Монблан, і чарівний Курмайор-гірськолижний курорт в Італії, і просто ідеалістичні за всіма показниками швейцарські містечка, які виблискують чистотою і бездоганністю. Ну і звичайно Альпи, величні Альпи, красиві, могутні, безкрайні. Водночас суворі і привітні, вкриті доісторичними льодовиками.. Коли ти тут, бачиш бездоганність буття, ідеальність природи. І це ніяка не віртуальна реальність, чи ще щось там-це життя!!!

А які тут люди, яка культура, яке відношення один до одного, яке відношення до довкілля.. Цим можна насолоджуватися, в цьому можна потонути.Це мене найбільше вразило, це розірвало мій мозок! Невже ми не можемо прибрати в своїй хаті, невже ми не можемо бути добрішими і привітнішими… Чому у них добре, а в нас так.. У нас є все, але на жаль, немає людей..

Після повернення в Україну, я декілька днів,був легкому шоці.. Я не хотів виходити на вулицю,не хотів дивитися на розкидані смердючі смітники, переповнені сміттям, по яких нишпорять безпритульні, разом з котами, собаками і воронами.. Я не хотів їздити громадським транспортом, брудним, переповненим, з водіями, в очах яких, крім наживи нічого не видно..
Дивитись на людей, які кудись постійно спішать, вічно заклопотані і яку огиду викладає та “золота” меншість, яка ставить себе вище за інших і всім своїм єством, це хоче показати..
Багато хто говорить, що в цьому винен”Союз”, що він зіпсував наших людей.. що ми раніше були не такі, ми були кращі. Так чому він не зіпсував естонців, литовців, латвійців, вони були в таких же умовах як і ми?
Звичайно і в нас є хороші, свідомі люди, але їх настільки мало, що це крапля в океані.. просвіту не видно, як це не прикро.. З тим що зараз в нас, і наші діти кращого не побачать.. Можливо хтось і живе в достатку, але живе він з тим достатком в свинарнику.
Ось якось так, я побачив нашу країну після недовгої мандрівки, по тим місцям, де панує гармонія, спокій, повага і висока культура.. 

Михайло Ременюк